Zvlhčování vzduchu pro módní průmysl


Hrozí riziko „elektrického šoku“ při uchopení tyče na šaty nebo vlasů při krejčovské zkoušce ve všech směrech. Suchý vzduch může úplně zkazit radost z nakupování, protože když se části oblečení otírají o sebe, vznikají elektrostatické náboje, které jsou jen stěží odváděny a způsobují nepříjemné vedlejší účinky.

Vlákna a vlhkost v rovnováze


Vnitřní vlhkost textilního vlákna se mění s vlhkostí okolního vzduchu. Pokud je vzduch příliš suchý, vlhkost obsažená v materiálu se odpařuje a vlákna na vzduchu ztrácejí vlhkost. Tkaniny popraskají, barvy vyblednou, a především se pak změní hmatový pocit z tkaniny. Pokud je vlhkost příliš vysoká, absorbují textilní vlákna naproti tomu vodu ze vzduchu, takže tkanina bobtná a mohou vznikat mokré skvrny nebo plísně (tzv. skvrny od vlhkosti).

Doporučuje proto udržovat relativní vlhkost v prodejních nebo skladovacích prostorách v materiálově specifické rovnováze s textilem.
Při vlhkosti vzduchu nižší než je vlhkost materiálu se uvolňuje vlhkost
Vlhkost vzduchu v rovnováze s
vlhkostí materiálu
Při vlhkost vyšší než je vlhkost materiálu
absorbuje materiál vlhkost

V dobrém vzduchu mají zákazníci dobrou náladu


Zdraví začíná pro zákazníky a zaměstnance u vchodu: Necháváte-li chladný venkovní vzduch venku a přiměřeně zvlhčujete vzduch uvnitř prodejny, vytváříte tak nákupní prostředí, které podporuje zdraví zaměstnanců a motivuje zákazníky k nákupu.

Zákazník, který se cítí pohodlně, zůstane v obchodě po dlouhou dobu a pravděpodobně také utratí více peněz.
Obchod s textilem a skladování
Sklad koženého zboží
Obchod s koženým zbožím