Zvlhčování vzduchu v nemocnicích


Správná vlhkost v nemocnicích a operačních sálech je zárukou lepší pohody pro pacienty a zaměstnance, chrání před elektrostatickým nábojem a omezuje šíření zárodků a bakterií.

Vlhkost vzduchu má vážné dopady na pohodu a zdraví lidí. Toto jsou klasické příznaky příliš vysoké nebo příliš nízké vlhkosti: Únava, nedostatečná koncentrace, bolesti hlavy, pálení očí a podráždění dýchacích cest.

Vlhkost vzduchu má zvláštní význam pro fungování imunitní obrany na nosních sliznicích, protože čím je nosní sliznice sušší, tím náchylnější je tělo na bakterie, viry a patogeny. Kromě toho má správná vlhkost také velký význam pro technologii používanou na operačních sálech. Elektrická zařízení jsou obvykle velmi citlivá na statický náboj, který nevyhnutelně vzniká, když je vzduch příliš suchý.
Šíření choroboplodných zárodků na suchém vzduchu
Šíření choroboplodných zárodků při optimální vlhkosti

Proč se díky vlhkosti vzduchu snižuje riziko infekce?


Když je vzduch suchý, vysychají také zárodky. Rychle ztrácejí hmotnost, stávají se lehčí a dlouho se vznášejí v místnosti. Při vlhkosti 40 až 60 % si však takové zárodky zachovají svoji velikost – jsou těžké a těžkopádné. Rychle klesají k zemi, čímž se omezuje jejich šíření vzduchem v místnosti.
Optimální aerosol

při 40–60% relativní vlhkosti


  • Krátkodobé přetrvávání ve vnitřním vzduchu

  • Vysoká koncentrace soli
    v kondenzačním jádru aerosolu

  • Choroboplodné zárodky jsou zničeny
další informace
Operační sál
Péče o pacienta na oddělení ORL
Malé děti / kojenecké oddělení
Pokoj pro pacienty

Kvalita od společnosti Condair


Naše na míru šité systémy poskytují profesionální řešení pro zvlhčování a odvlhčování vzduchu v prostorách jakékoliv velikosti a charakteru.

Protože je profesionální plánování základem funkční kvality a energetické účinnosti, rádi vám pomůžeme ve fázi plánování.