Jeřábové domy, Kolín


Jeřábové domy, Kolín


Od začátku přestavby přístavní oblasti Rheinauhafen až po vybudování prvotřídního místa pro kanceláře i bydlení byly tři jeřábové domy považovány za synonymum tohoto ambiciózního projektu. A oprávněně, neboť tyto tři zhruba 60 metrů vysoké jeřábové domy se staly pro městskou část Rheinauhafen stejně výraznou dominantou jako dóm pro centrum města.

Jedinečná poloha u řeky, bezprostřední návaznost na rušné a oblíbené kolínské jižní město i blízkost kolínského centra propůjčují tomuto místu zvláštní kvalitu. Navíc zde odpařovací chladiče Condair zajišťují energeticky účinné chlazení a velmi nízké provozní náklady.

x

Odpařovací chladič

Condair MEOdpařovací chladič Condair ME byl koncipován speciálně na základě požadavků nepřímého chlazení odpadního vzduchu. K nim patří jednoduchá konstrukce, extrémně hospodárný způsob provozu a dlouhá životnost komponent. Patentovaný zvlhčovací box dosahuje nejlepších možných hodnot při účinku odpařování.Další informace o zařízení Condair ME

Schématické znázornění odpařovacího chlazení


Významná úspora energieProstřednictvím nepřímého odpařovacího chlazení se snižuje potřebný výkon chladicího stroje pro mechanické generování chladu.
Díky tomu mohou být konvenční chladicí stroje a chladiče podstatně menší a jejich provedení může být levnější.

Navíc se snižují běžné provozní náklady na chlazení budovy.
Grafické zobrazení energetických příspěvků k chlazení budovy ve vzorovém vzduchotechnickém zařízení.
Vypočítává se pomocí softwarového nástroje Coolblue 2.0 vyvinutého společností Condair.

Energeticky účinný odpařovací chladič
Condair ME
PDF / prospekt: Odpařovací chladič Condair ME