Museum of Modern Art


Museum of Modern Art, San Francisco


Při svém založení v roce 1935 bylo Museum of Modern Art v San Francisku prvním muzeem na americkém západním pobřeží, které se věnovalo výlučně modernímu a soudobému umění 20. století. Od roku 2013 do května 2016 probíhaly rozsáhlé přestavby a rozšiřující práce, přičemž v zadní části budovy vznikla desetipodlažní novostavba.

Budova nyní disponuje výstavní plochou o velikosti přes 16 000 m2 a jsou v ní uchovávána významná díla takových umělců, jakými jsou Frida Kahlo, Paul Klee, Jackson Pollock nebo Ludwig Mies van der Rohe. Energeticky účinné ochlazování odpadního vzduchu s nízkými provozními náklady zajišťují odpařovací chladiče řady ME dodané společností Condair.

x

Odpařovací chladič

Condair MEOdpařovací chladič Condair ME byl koncipován speciálně na základě požadavků nepřímého chlazení odpadního vzduchu. K nim patří jednoduchá konstrukce, extrémně hospodárný způsob provozu a dlouhá životnost komponent. Patentovaný zvlhčovací box dosahuje nejlepších možných hodnot při účinku odpařování.Další informace o zařízení Condair ME

Schématické znázornění odpařovacího chlazení


Významná úspora energieProstřednictvím nepřímého odpařovacího chlazení se snižuje potřebný výkon chladicího stroje pro mechanické generování chladu.
Díky tomu mohou být konvenční chladicí stroje a chladiče podstatně menší a jejich provedení může být levnější.

Navíc se snižují běžné provozní náklady na chlazení budovy.
Grafické zobrazení energetických příspěvků k chlazení budovy ve vzorovém vzduchotechnickém zařízení.
Vypočítává se pomocí softwarového nástroje Coolblue 2.0 vyvinutého společností Condair.

Energeticky účinný odpařovací chladič
Condair ME
PDF / prospekt: Odpařovací chladič Condair ME