Zvlhčovače pro centrální vzduchotechnické jednotky

Condair EL

Elektrodový parní zvlhčovač

Condair EL je polední generace známého parní zvlhčovače od firmy Condair. Tento výrobek je dobrá volba pro každého, kdo hledá jednoduché, ale spolehlivé řešení pro zvlhčování párou.

• Hygienická pára
• Snadné dimenzování díky široké výkonové řadě
• Nízká spotřeba vody díky vyspělé elektronické regulaci výkonu
• Promyšlená konstrukce pro snadnou údržbu
• Snadné připojení k systému řízení budovyCondair CP3 mini

Condair CP3-Mini

Kompaktní elektrodový parní zvlhčovač

CP3-mini má atraktivní moderní design, proto se hodí pro každé použití. Tam, kde je to nutné, lze připojení vody, odpadu a elektrické energie udělat ze zadní strany přístroje, aby nebylo viditelné. Pro servis není nutné volat technika, zařízení je navrženo tak, aby výměnu vyvíjecí nádoby zvládl každý.

• Dodáno vč. montážního příslušenství
• Bezdrátové čidlo pro regulaci jako příslušenství
• Lze provozovat s neupravenou pitnou vodou
• K dispozici také s vestaveným ventilátorem pro přímé vlhčení prostoru

Condair RSCondair RS 

Odporový parní zvlhčovače se systémem Scale Management

Patentovaný systém odstraňování minerálních látek z vyvíjecí nádoby Scale management automaticky odstraňuje minerální látky vyloučené z vody a shromažďuje je v sedimentačním kontejneru, který je umístěn pod vyvíjecí nádobou zvlhčovače.

Sedimentační kontejner lze snadno vyprázdnit. Údržba zvlhčovače je výrazně zjednodušena a zkrácena. Provoz zvlhčovače je maximálně spolehlivý.

• Produkuje hygienickou páru
• Patentovaný systém Scale management
• Externí sedimentační kontejner
• Odpaní voda je bez kousků sedimentu
• Přesná regulace parního výkonu
• Snadné připojení k systému řízení budovyCondair GS
Condair GS

Plynový parní zvlhčovač

Pokud hledáte provozně příznivé řešení zvlhčování, je pro vás plynový vyvíječ správná volba. Plynové vyvíječe Condair GS jsou k dispozici ve vnitřním a venkovním provedení. Plynové vyvíječe lze dokonce nainstalovat bez komína a spaliny odvádět do odpadního vzduchu vzduchotechnické jednotky.

Pokud je vzduchotechnická jednotka vybavena systémem zpětného získávání tepla deskovým výměníkem, využijete dokonce teplo spalin, které by jinak přišlo vniveč. Tato technologie je certifikována Německou asociací DVGW a je chráněna patentem. Byl pro ni vydán certifikát CE-0085CO0031.

• Produkuje hygienickou páru
• Možný odvod spalin do odpadního vzduchu s certifikací DVGW
• Nerezová vyvíjecí nádoba a výměník
• Výměník má hladké stěny pro snadné čištění
• Možnost připojení k BMS přes Modbus, LonWorks, BACnet/IP


Zvlhčovač, který také ohřívá vzduch (anglicky) Condair Optisorp


Condair Optisorp 

Vícenásobný systém distribuce páry pro krátkou rozptylovou vzdálenost

Distributor páry Optisorp přivádí páru rovnoměrně do celého průřezu potrubí soustavou trysek. Díky tomu lze rozptylovou vzdálenost páry zkrátit až na čtvrtinu původní vzdálenosti.

Distributor páry Condair Optisorp je výrobek z kvalitní nerezové oceli a kvalitního trvanlivého plastu. Splňuje poslední požadavky na hygienu provozu.

• Umožňuje dosáhnout velmi krátké rozptylové vzdálenosti
• Distribuce páry bez kapek
• Provoz zcela bez údržby


Distribuční systém na tlakovou páru
Condair EscoCondair Esco

Parní zvlhčovač na páru z centrálního zdroje

Distribuční systém Condair Esco je určen pro připojení na stávající zdroj tlakové páry, např. z parního kotle.

Patentovaný keramický ventil s absolutní těsností zajišťuje, že nebude proudit žádná pára do distribučních trubic, pokud nebude požadavek na zvlhčování. Těleso ventilu je dodáváno již z výroby smontované, odpadá složitá a pracná montáž a utěsňování závitových spoj��. Parní distribuční trubice s mikrotryskami zajišťují bezpečnou distribuci páry bez kapek kondenzátu i bez dodatečného vyhřívání trubic párou, jako u konkurenčních systémů.
Parní zvlhčovače pro přímé zvlhčování prostoru

Condair EL / BlowerPackCondair EL / BlowerPack

Ventilátorový nástavec BlowerPack pro zvlhčovač EL 

Parní zvlhčovač Condair EL může být osazen ventilátorovým nástavcem pro přímé vlhčení místnosti FAN. Nástavec FAN lze snadno připevnit přímo nad zvlhčovače nebo připojí na parní hadici a namontovat do výšky dle potřeby. Nástavec FAN je k dispozici ve dvou výkonových variantách 5–15 kg/h a 16–45 kg/h.Condair RS / BlowerPack

Condair RS BlowerPack

Ventilátorový nástavec BlowerPack pro zvlhčovač RS  

Parní zvlhčovač Condair RS může být osazen ventilátorovým nástavcem pro přímé vlhčení místnosti BlowerPack. Nástavec BlowerPack lze snadno připevnit přímo nad zvlhčovače nebo připojí na parní hadici a namontovat do výšky dle potřeby. Nástavec BlowerPack je k dispozici ve dvou výkonových variantách 5–16 kg/h a 20–40 kg/h.


Venkovní instalace s kabinou odolnou proti povětrnostním vlivům

Outdoor Installation with weather-proof Cabinet

Condair EL / OC

Outdoor Installation with weather-proof Cabinet

Parní zvlhčovač Condair EL OC s robustním ochranným krytem pro venkovní instalaci. Condair EL OC je vyroben podle nejnovějšího stavu techniky a splňuje předepsané požadavky (90/396/EHS) i všechny známé bezpečnostní normy.Venkovní instalace s kabinou odolnou proti povětrnostním vlivům

Condair RS / OC

Venkovní instalace s kabinou odolnou proti povětrnostním vlivům

Parní zvlhčovač Condair RS s robustní skříní odolnou proti povětrnostním vlivům pro venkovní instalaci. Condair RS OC byl navržen podle nejnovějšího stavu techniky a splňuje požadavky všech příslušných evropských směrnic a bezpečnostních norem.


Zvlhčovače pro domácí použití v domech s řízeným větránímCondair CSCondair CS

Kompaktní parní zvlhčovač pro použití v domech s řízeným větráním

Parní zvlhčovač Condair CS je speciálně vyvinutý pro použití v domech s řízeným větráním. Inteligentní regulace konstantně monitoruje množství produkované páry a přizpůsobuje ho aktuální potřebě. Kompaktní design přináší úsporu místa pro instalaci zvlhčovače v technické místnosti.


Kompaktní zvlhčovač vzduchuLuftbefeuchter mit Allwetter-Schutzgehäuse

Condair RM

Kompaktní parní zvlhčovač

Kompaktní parní zvlhčovač Condair RM byl speciálně navržen pro hygienická zvlhčovací řešení tam, kde je potřeba málo místa. Kompaktní konstrukce umožňuje integraci i do malých šachet s omezeným prostorem..