Přínosy hammamu pro tělo a zdraví


Hamam je parní lázeň, ve které se koná speciální obřad koupání, a je důležitou součástí islámského koupání a tělesné kultury. Důraz je kladen na relaxaci prostřednictvím páry a následnou masáž mýdlovou pěnou. Dochází tak k uvolnění svalů a zmírnění bolesti a nepohodlí.

. První zmínky o technice masáže hammam pocházejí z doby před více než 4 000 lety. Její původ je v parních lázních Orientu, kterým se říká hamamy. Ty byly již tehdy považovány za za místo pro rituální omývací obřady, očistu a ústup od stresujícího každodenního života. Jsou známé také pod názvy "turecká lázeň" nebo "orientální lázeň".

Rhassoul, obřad péče z Orientu


Už řecký lékař Hippokrates věděl o zvláštním účinku léčivého bahna. a dodnes lékaři i pacienti oceňují jeho léčivé účinky.

Rhassoul je orientální pečující obřad s peelingem celého těla léčivými bahny v kombinaci s parní lázní a následným samoolejováním. Rhassoul kombinuje blahodárné účinky vody, země a tepla s prastarými znalostmi o pečující a léčivé síle přírody.

Léčivé bahno stimuluje látkovou výměnu, dodává vlhkost, minerály a stopové prvky. Zjemňuje také vzhled pokožky a zvyšuje její pružnost. Umožňuje tak relaxaci a regeneraci celého těla.

Co je to kaldárium?


Caldarium pochází z latiny a znamená "teplý" nebo "horký".
Caldarium bylo již ve starověku nedílnou součástí římských lázní.

Caldarium je vyhřívací místnost obložená keramickými dlaždicemi s teplotou 40-50 °C. Mírné sálavé teplo z vyhřívaných stěn, lavic a podlahy ohřívá celou místnost. Obvykle se v caldáriích nachází také několik bazénů a van, kde si hosté mohou dopřát koupel v teplé vodě. Vlhkost vzduchu je velmi vysoká a dosahuje téměř 100 %.
Condair nabízí širokou škálu zvlhčovačů vzduchu speciálně navržený pro použití v parních lázních.

❯ k produktům