mpire

x

Andrej Arnold, Condair GmbH
Author: 
Andrej Arnold, prodej 
Regionálního centra Süd
THE m.pire:

Jedinečná konstrukce ze skla a oceli od špičkového architekta Murphy Jahna


Stavební celek THE m.pire v ulici Marcel­Breuer­Straße v Mnichově, jehož návrh pocházel od architekta Helmuta Jahna z Chicaga, představuje 23podlažní věž a dvě pěti a sedmipodlažní budovy Campu. Díky průběžné skleněné fasádě tvoří čtyři podlouhlé části budovy a věž vizuálně a prostorově harmonickou jednotku. THE m.pire zahrnuje přibližně 45 000 m² plochy podlaží a patří společnosti Bayerische Hausbau.

Díky pružnému rozčlenění prostor bylo dosaženo vysoké míry efektivity, estetiky a moderní techniky a výsledkem je pracovní svět orientovaný na budoucnost, protože tento systém umožňuje rozdělení na jednotlivé kanceláře, ale také na kombinované a velkoprostorové kanceláře.

Od roku 2012 byly dvě budovy, věž Skyline Tower a Bailey Palace, pronajaty společnosti OSRAM a slouží tomuto podniku jako firemní centrála. Celkem je zde k dispozici přibližně 1200 pracovišť na celkové ploše 28 000 m². Centrála OSRAM se orientuje podle norem platných pro moderní pracovní svět a splňuje veškeré požadavky trvale udržitelného hospodaření budovy. Za to byla budova oceněna německou společností pro udržitelné stavby Deutsche Gesellschaft für Nachhaltiges Bauen (DGNB) zlatou pečetí kvality. Přitom byla hodnocena ekologická, ekonomická a socio-kulturní hlediska.

Díky vestavbě tepelně izolační fasády a vysoce účinné, energeticky úsporné techniky například při topení nebo chlazení nebo v technologii větrání a klimatizace splňuje tato budova kritéria evropského certifikátu „Green Building“.

O příjemnou vlhkost vzduchu pečují hybridní zvlhčovače vzduchu Condair se souvisejícím zařízením na úpravu vody.


Andrej Arnold, Dipl. Ing. (FH), regionální středisko Süd 

Další informace o hybridním zvlhčovači vzduchu Condair DL