Condair Norderstedt

x

Reinhard Meyer , ministr hospodářství Šlesvicko-Holštýnska
Silvan Meier , korporátní majitel Condair Group
Oliver Zimmermann , generální ředitel skupiny zařízení Condair
Průlomové zařízení Condair Norderstedt
Logistika a výrobní závod v Hamburg

CONDAIR POKLÁDÁ ZÁKLADNÍ STAVEBNÍ KÁMEN SVÉHO SÍDLA V SEVERNÍM NĚMECKU I SVÉHO BUDOUCÍHO RŮSTUHamburg, duben 2016 - švýcarská společnost Condair, vůdce na trhu v oblasti zvlhčování vzduchu a adiabatického chlazení, se začátkem roku 2017 stěhuje do svého nového logistického a výrobního závodu v Norderstedtu ve Šlesvicko-Holštýnsku. Slavnostní položení základního kamene k cca. 8500 m2 velké skladovací, výrobní a správní budově proběhne 3. května 2016 v oblasti Nordport blízko Hamburského letiště za přítomnosti Reinharda Meyera, ministra průmyslu a obchodu Šlesvicko-Holštýnska a Hanse-Joachima Groteho, primátora města Norderstedt. Nová budova společnosti Condair vzniká na cca. 13.000 m2 velkém pozemku a bude stavěna dle směrnic EnEV a KfW-50. Díky zabudovanému trojitému zasklení a dalším technickým opatřením dosáhne budova téměř úrovně domu v pasivním standardu. Inovativní a moderní pracovní místo v novém sídle najde zhruba 130 zaměstnanců.

Novému sídlu podnikání v Norderstedtu u Hamburgu bude v budoucnu náležet výjimečné postavení: Stěhováním do Šlesvicko-Holštýnska se spojí dohromady čtyři již existující logistické a montážní závody ve Švýcarsku (Pfäffikon), Německu (Hamburg-City), Anglii (Rustington) a Dánsku (Ry).

Do nové budovy bude integrován i dosavadní německý prodejní sklad. V metropolitním regionu Hamburg tak vznikne centrální dopravní uzel pro logistiku firmy pro Evropu, Střední východ a Afriku, stejně jako pro části Asie a Oceánie.

Vizionářský interiér nové budovy společnosti Condair se bude opírat o tematické okruhy zvlhčování vzduchu a adiabatického chlazení a nechá tak firemní zákazníky a návštěvníky nahlédnout pod pokličku firmy. Plánované jsou například virtuální instalace s vodní parou stejně jako meteorologické stanice, které promítají vnější klima všech mezinárodních poboček Condair do Norderstedtu. iegeln.Vizualizace a procítění na vlastní kůži se bude týkat i zdravého vnitřního klimatu. A takto budou v nové budově vypadat zdravé pracovní podmínky:

 • Vlhkost vzduchu stále mezi 40 a 60 % r. v.
 • Teplota stále mezi 22 a 26 °C
 • CO2 stále pod 800 ppm
 • Spotřeba energie [kWh] v průměru stále lepší než směrnice EnEV/KfW-50

 • Nejnovější produkty společnosti Condair se dočkají prezentace a předvedení svého způsobu fungování na mobilním a modulárním nábytku. Vedle atraktivních kancelářských ploch vyroste také moderní školicí a tréninkové centrum, ve kterém budou školení zákazníci i vlastní zaměstnanci..

  Oliver Zimmermann, CEO společnosti Condair, vysvětluje: „Naším novým sídlem v Norderstedtu vytváříme solidní základnu pro další organizační růst. Přiblížíme se tak více našim hlavním odbytištím a zákazníkům, což nám umožní dosáhnout rychlejších termínů dodání a maximálního užitku pro zákazníka. Kromě toho také minimalizujeme kurzové riziko. Jsme přesvědčeni, že s naší pečetí Engineered in Switzerland, Made in Germany jsme schopni vyhovět vysokým kvalitativním požadavkům našich zákazníků.“

  O SPOLEČNOSTI
  Společnost Condair je se svými více než 600 zaměstnanci světovou jedničkou na trhu zvlhčovačů vzduchu pro použití v komerční sféře a v průmyslu. Její řešení se stala etalonem s ohledem na energetickou účinnost a hygienu provozu. Vlastní pobočky zajištující prodej a servis má společnost v 16 zemích a v dalších 50 zemích nabízí své produkty prostřednictvím obchodních partnerů. Výrobní závody má Condair v Evropě, Severní Americe a Číně.a.  Élő kép az építkezés Condair
  Legújabb képek építkezések Norderstedtben 10 perces időközönként .


  Sajtókapcsolat - Manuel Speiseder, Parkring 3, 85748 Garching-Hochbrück