Sušení a zvlhčování pro co nejlepší aroma


Milovníci tabáku vědí, jak důležité je pro kvalitu jejich tabákových výrobků správné skladování. Ať už se jedná o krabičky cigaret ve výloze, dýmkový tabák ve vzduchotěsné plechovce nebo jemný doutník ve zvlhčovači: Pečlivě a při optimální vlhkosti skladovaný tabák je zárukou maximálního požitku.

Protože jen tak si může zachovat celé své aroma a při kouření nehořet příliš rychle.

Dobré doutníky dokonce ještě získávají na intenzitě chuti a kvalitě, jsou-li trvale skladovány při 20 °C a 70% relativní vlhkosti. Stejně jako něco dobrého k pití: Při delší době skladování se zintenzivňuje charakter a chuť. Proto výrobci a prodejci tabáku již mnoho let důvěřují spolehlivosti našich systémů zvlhčování vzduchu.

Tabák musí schnout pomalu


Díky pomalému procesu sušení zůstávají buňky v tabákových listech živé po dlouhou dobu a navíc jsou zachovány chemické procesy v buňkách (buněčné dýchání), jež jsou nezbytné pro fermentaci.

Při uvadání listů se rozkládají složky, jako např. proteiny, škroby a listové pigmenty. Tento proces degradace se musí odehrávat na převážně živých listech, aby se nevytratilo aroma.

Proces sušení může trvat až dva měsíce a vyžaduje konstantní teplotu a vlhkost.
Skladování surového tabáku
Výstavní/prodejní prostor
Skladování cigaretového papíru
Skladování filtrů

Kvalita od společnosti Condair


Naše na míru šité systémy poskytují profesionální řešení pro zvlhčování a odvlhčování vzduchu v prostorách jakékoliv velikosti a charakteru.

Protože je profesionální plánování základem funkční kvality a energetické účinnosti, rádi vám pomůžeme ve fázi plánování.