Image

 
Zvlhčování kanceláří a konferenčních sálů

Zaměstnanci se musí při práci cítit komfortně. Motivace, výkonnost a zdraví zaměstnanců může být ovlivněno designem pracovního prostředí. Správná teplota a vlhkost vzduchu má klíčový dopad na zdraví a pocit pohody na pracovišti v kancelářích. Chrání také zaměstnance před onemocněním.

Intenzivní práce s počítačem, práce náročná na mluvení, přetopené kanceláře mohou ve spojení s nízkou vlhkostí vzduchu nepříznivě působit na zdraví. Infekcedýchacího traktu, obtížné polykání, bolesti v krku a podrážděné oči jsou běžné příznaky, které se projevují zejména v zimních měsících. dýchacího traktu, obtížné polykání, bolesti v krku a podrážděné oči jsou běžné příznaky, které se projevují zejména v zimních měsících.


Poslední lékařské studie prokázaly, že imunita sliznic velmi závisí na správné vlhkosti vzduchu. Pokud vlhkost vzduchu poklesne, prudce klesá schopnost organismu zbavit se mikroorganismů z dýchacího traktu. Pro účinné a rychlé čištění dýchacího traktu a zároveň pro nižší náchylnost k infekčním onemocněním je nutné zajistit vlhkost vzduchu alespoň 45 %.